Tradiční přírodní peruánská a čínská medicína

Produkty, které nakupujete na LONG FIT jsou vysoce kvalitní extrakty z léčivých hub a rostlin. Čínská medicína, peruánská medicína nebo jiné tradiční formy léčby nebo chcete-li medicíny jsou obecně známé. My však na blahodárné a léčivé účinky mediciálních přípravků nesmíme poukazovat na základě nařízení EU č. 432/2012.

U produktů nesmíme uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Texty jsme tedy byli nuceni přizpůsobit platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete, ale jejich účinek tím není dotčen. Informace o jednotlivých medicnálních houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

NOVINKA! Výdejní místo LONG FIT, Lublaňská 19, Praha 2 (603 821 634). K vyzvednutí do 2 hod od objednání!

Náš nejlepší výběr

Léčivé houby v čínské medicíně a postoj Evropské unie

Nejvyhledávanějšími a z pohledu čínské medicíny nejrespektovanějšími houbami jsou cordyceps, shiitake, reishi a maitake. Z generace na generaci tisíce let se předávají zkušenosti a znalosti jejich příznivého vlivu na zdraví lidí. Současné věděcké výzkumy a mnohé studie odhalily jejich pravé tajemství a analyzovaly v houbách složky, které stojí za jejich blahodárnými účinky. Zajímavostí je, že léčivé houby byly v Číně i Japonsku dlouho vnímány jako byliny.

Další zajímavostí je postoj komise EU, kterou tisíciletá tradice čínské medicíny a ani výsledky vědců nepřesvědčily a nepovoluje uvádět kompletní škálu zdravotních účinků u potravinových doplňků, které extrakty z hub obsahují. Můžeme se jen dohadovat, proč tomu tak je.

Product added to wishlist
Product added to compare.